Dell bilgisayarda Microsoft Windows'u Fabrika Ayarlarına Sıfırlama, Geri Yükleme veya Yeniden Yükleme

Summary: Dell bilgisayarda bilgisayar geri yükleme gerçekleştirilmesine, Windows yüklemesinin sıfırlanmasına veya Windows'un fabrika durumuna geri yüklenmesine ilişkin seçenekleri inceleyin.

Cause

İşletim sistemini yeniden yüklemek, yavaş çalışma ya da kötü amaçlı yazılım bulaşma gibi bilgisayarda yazılımla ilgili birçok sorun giderebilir.

Resolution

SupportAssist OS Recovery'yi kullanarak bilgisayarı geri yükleme

Bilgisayarınız arka arkaya denemeden sonra işletim sistemine önyükleme yapamadığında SupportAssist OS Recovery, desteklenen bilgisayarlarda otomatik olarak başlar. Bu kurtarma ortamı; donanım sorunlarını tanılamaya, dosyaları yedeklemeye, bilgisayarı onarmaya veya bilgisayarı fabrika varsayılanlarına geri yüklemeye yardımcı olur.

Dell, desteklenen bilgisayarlarda SupportAssist OS Recovery'nin kullanılmasını önerir. Dell SupportAssist OS Recovery'yi kullanarak sisteminizi geri yükleme sürecini öğrenin.


Dell işletim sistemi kurtarma görüntüsü aracılığıyla işletim sisteminizi geri yükleme

İşletim sisteminizi onarmak veya orijinal fabrika görüntüsüne geri yüklemek için Microsoft Windows'da Dell İşletim Sistemi Kurtarma Görüntüsünü İndirme ve Kullanma makalesinden bilgi edinin. Burada, herhangi bir Windows bilgisayarı kullanarak USB kurtarma ortamı oluşturma hakkında bilgi edinebilirsiniz.

USB kurtarma ortamı oluşturmak için çalışan bir Windows bilgisayarınız yok mu? Ubuntu veya Linux'ta Dell İşletim Sistemi Kurtarma Görüntüsünü İndirme ve Kullanma makalesinden bilgi edinin.


Alternatif kurtarma ve yeniden yükleme seçenekleri

Windows 11 veya Windows 10

Windows 11 veya Windows 10'u geri yükleme veya yeniden yükleme seçeneklerinin bir listesi için aşağıdaki makalelere başvurun:

Windows 8.1

Windows 8.1'i manuel olarak yeniden yüklemek için Windows 8 veya Windows 8.1 Yükseltme ve Yükleme Talimatları başlıklı Dell Knowledge Base makalesine bakın.

Windows 8.1'de sistem geri yüklemesi gerçekleştirmek için Microsoft Windows'da Sistem Geri Yükleme'yi kullanma başlıklı Dell Knowledge Base makalesine bakın.


Windows 7

Bilgisayar geri yükleme noktalarını kullanma, fabrika ayarlarına sıfırlama veya Windows 7'yi Dell Bilgisayarınıza manuel olarak yükleme hakkında bilgi edinmek için Dell Bilgisayarınızda Windows 7'yi Geri Yükleme, Fabrika Ayarlarına Sıfırlama ya da Yeniden Yükleme başlıklı Dell Knowledge Base makalesine bakın.

HİZMETLERİMİZ

Ankara Dell Servisi olarak 20 yıldır Dell Bilgisayar, Notebook ve Laptop Tamiri Servisi uğraşmaktayız ayrıca Dell yedek parça montajı ve satışını yapmaktayız.

İLETİŞİM ADRESİMİZ

Kabil Cad. 74/A Öveçler - Ankara
Tel: 0312 473 76 16
Tel: 0312 473 76 69
email: teknik et grupbilisim.com