Dell Chip değişimi Ankara

DELL CHİP DEĞİŞİMİ: Dell Notebook, Server, Masaüstü bilgisayarların, Anakart, ''Dell Ekran kartı'' üzerinde bulunan !! Grafik Chipler Ankara Dell Servisimizde teknisyenlerimiz son model cihazlarla değişimini yaparak cihazınızı ilk günkü performansına getirmektedirler.

Dell Anakart ve Ekran kartının maliyetlerini düşürmek için yapılan bu yöntem servisimizde sıkça yapılan işlemler arasında olup Dell Chip değişimleri firmamız garantisi altındadır.

Dell Chip değişimiDell Laptop Kuzey ve Güney Köprüsü

Dell Laptop kuzey ve güney köprüsü, bilgisayarın farklı özelliklerini kontrol eden mekanizmadır. Genellikle ana kart üzerimde bulunurlar. Dell Ekran kartının takıldığı portu, CPU (mikroişlemci) ve RAM (bellek birimi) kuzey köprüsünün kontrolüne girer. Güney köprüsü ise USB gibi bilgisayarın diğer birimlerini kontrol eder.

Ana kartta 2 tane ''çip'' bulunmaktadır. Kuzey köprüsü işlemciye yakın olan köprüdür ve üzerinde soğutucu Fan bulunur. Güney köprüsü ise çevre birimlerini denetlediğinden, çevre birimlerinin olduğu bölüme yakındır. Kuzey ve köprülerinin ısınmalarına dikkat edilmeli, ısınmaları engellenmelidir.

Dell Bilgisayar Tamir ServisiDell laptop kuzey ve güney köprüsü üzerinde aktif ya da pasif fanlar bulunabilmektedir. Bu fanlar kontrol edilmeli, gerektiğinde temizliği yapılmalıdır. Bu yönden kuzey ve güney köprüleri işlemciye benzemektedir.

Chipset (Yonga seti) bilgisayarın ana karttaki tüm arabirimleri yöneten işlemci çeşididir. Aynı zamanda birimler arasında veri akışı da sağlamaktadır. Teknolojinin gelişmesi ile yeni sistem chipsetler üretilmekte, bununla maliyeti düşürmek amaçlanmaktadır.

Yeni sistemde, birçok yonganın bilgisayarın bütün sistemlerini kontrol etmesinden vaz geçilmiştir, sistem tek bir yonga setinin aynı işi yapacağı şekilde tasarlanmıştır. Böylece hem maliyet düşürülmüş, hem de tasarıma basitlik katılmıştır.

Ankara Dell Chip değişimi - Dell Laptop Chip değişimi - Chip tamiri - Dell Notebook - Bilgisayar Chip değişim

HİZMETLERİMİZ

Ankara Dell Servisi olarak 20 yıldır Dell Bilgisayar, Notebook ve Laptop Tamiri Servisi uğraşmaktayız ayrıca Dell yedek parça montajı ve satışını yapmaktayız.

İLETİŞİM ADRESİMİZ

Kabil Cad. 74/A Öveçler - Ankara
Tel: 0312 473 76 16
Tel: 0312 473 76 69
email: teknik et grupbilisim.com